2012. július 12., csütörtök

2. fejezet: A fellépés

Sziasztok, itt is van a 2. rész! Ha tetszik írjatok komit :))


Sikerült mindent rendbe rakjak mire apu hazaérkezett, és így már csak azt kell kitaláljam mit mondjak arról a sok kajáról ami a hűtőben volt. Mire az utolsó simításokat is befejeztem, apu megérkezett.
- Szia, milyen volt a megbeszélés?
- Hát, nem túl jó. Épen egy nagy átalakítás kellős közepén vagyunk ezért lehetséges, hogy itthonról is kell majd néha-néha dolgozzak. De most ne erről beszéljünk mit csináltál ma?
- Hát semmi érdekeset. Valójában az egész napom tök átlagos volt...
- Emlékszel még Tamásra? Holnap kerti-parti lesz náluk és meg hívtak minket. Persze csak ha van kedved...
- Nagy baj ha nem megyek? Csak mert nem nagyon emlékszem rájuk, és tudod milyen hülyén érzem magamat olyan emberek között akik ismernek engem de én nem ismerem őket. De te menj, nyugodtan! Én amúgy is be akartam fejezni holnap a leckéimet.
- Tudod lenyűgöz, hogy mennyire szorgalmas vagy! Ezt biztos nem tőlem örökölted...- nézett rám szomorúan. - De akkor sajnos a holnapi napot sem tölthetjük együtt, mert nekem kora reggel be kell ugorjak egy- két cimborámhoz.
- Rendben apu, érezd jól magad. Jó éjt!- majd mindketten a szobáink felé vettünk az irányt.
Megúsztam! Apu semmit nem vett észre, a bevásárlást meg majd holnap reggel elintézem. Amint felértem a szobámba lezuhanyoztam és már dőltem is be az ágyikómba. Nagyon lefárasztott ez a mai nap ugyanis nem vagyok hozzászokva, hogy egyszerre ennyit beszéljek angolul...

Másnap reggel 11 órakor ébredtem, és amint elkészültem egyből a bolt felé vettem az irányt. Hamar odaértem még így gyalog is. Megvettem mindent ami elméletileg volt otthon, csak 'eltűnt' és hazafelé indultam el. Amikor hazaértem megláttam az ajtóba Louis-t. Nagyon meglepődtem mert azt hittem nem látom többet.
- Tudod sok mindenre számítottam, de arra nem, hogy amikor hazaérek itt talállak. Segíthetek? - kérdeztem barátságosan.
- Ööö, tudod én csak ... csak erre jártam, és gondoltam beugrok...
- Várj, beugrasz? Tudod nekem alapjában véve nincs semmi bajom veled, de attól mert tegnap megengedtem, hogy itt 'rejtőzzetek el', nem járkálhattok akkor ide amikor éppen kedvetek tartja... Mi van ha most apámat találod itt és nem engem?!
 Louis, úgy tett mint aki meg sem hallotta, hogy mit mondtam neki és kivette a kezemből a csomagokat és a konyha felé indult. Amikor láttam, hogy Louis milyen segítőkészen pakolgatni kezdett egy kicsit hülyén éreztem magamat amiért, az előbb lecsesztem. Miután mindent kipakoltunk a kert felé igyekeztünk.
- Szóval elárulod miért vagy itt? Mert kétlem, hogy csak 'erre jártál'?
- Na jó az az igazság, hogy ma este lesz egy rövid kis fellépésünk a szállodánkban. Lenne kedved eljönni?
Kezdetben csak néztem és néztem, nem tudtam mit mondjak de végül is belementem. - Persze, amúgy sincs mára semmi programom. Nem vagy szomjas?- kérdeztem.
- Most, hogy mondod egy kicsit.
- Hozok valamit inni, 1 perc!- majd beszaladtam a házba és töltöttem 2 narancslevet. Amikor elindultam a a kerti ajtó felé Louis-ba botlottam bele és az mindkét narancslé tartalma az ő fehér ingére borult.
- Úristen, nagyon sajnálom, bocsi... nem akartam!
- Hé, nyugi Emily! Nem halok bele.- nevette el magát. - De akkor induljunk mert át kell öltözzek.-nevetett.
- Oké, csak bedobok valami ruhát. Adj 5 percet. És majd nálatok átveszem.
Majd amikor kész lettem rohantam Louis kocsija felé, hogy nehogy elkéssünk.
- És mikor kezdődik ez a 'koncert'?
- Úgy 3 óra múlva. De előtte még át kell venni ezt-azt... Ezért kell hamarabb megérkezzünk.
- Értem.
Amikor megérkeztünk Louis-ék hotelébe elállt a lélegezgetem. Már korábban is láttam ezt a hotelt de nem gondoltam vola, hogy ilyen szép. Majd szobájuk felé vettük az irányt. Amikor beléptünk már egyből nem az a gyönyörű látvány fogadott (a szoba önmagában gyönyörű volt, DE) , a földön 5-6 féle magazin, egy fehér sima felső, a kanapén chips darabkák hevertek és még sorolhatnám. Magyarul: tipikus fiú szoba. Harry a kanapén ült és nézte a tv-t, Zayn pedig... ha jól láttam (és jól láttam!) egyfolytában Harry haját birizgálta. A többiek nem voltak a szobába.
- Szia, Emily!- szólaltak meg szinte egyszerre.
- Helo.- köszöntem vissza.
- Hol vannak a többiek?- kérdezte Louis.
- Niall elment pizzát hozni Liam pedig alszik.
- És ti egész nap itt ültetek?- kérdeztem kíváncsian.
- Ööö, igazából én még csak most keltem fel.- mondta Harry. - Zayn pedig elment futni még reggel.
Amint befejeztük a cseverészést megérkezett Niall, és Liam is kijött a szobából, utána pedig elkezdtek készülődni. Nagy volt a sürgés forgás mert alig találták meg a cuccaikat. Amikor elkészültek akkor bejött valami okoska és elkezdett arról hadoválni, hogy mikor milyen sorrendben lesznek a számok. Nem sok mindössze 4 számot énekelnek majd el, ha jól értettem : Gotta be you, Forever young, One thing, és végül de nem utolsó sorban What makes you beautiful. Miután a fiúk lementek én még fent maradtam készülődni. Egy színes egybe- ruhát vettem fel egy sötétkék felsővel valamint egy natúr sminket tettem fel, a hajamat pedig kiengedtem. (megjegyzem: azért könnyebb lett volna otthon, kényelmesen átöltözzek)

A ruhám:

Miután sikeresen elkészülődtem elindultam a koncertre. A fiúk épp akkor kezdték el, én pedig előre furakodtam a legelső sorba. Meg kell hagyni egész jó hangjuk volt. A végére már egészen feloldottam és fogalmam sincs, hogy hogyan de én is énekeltem! Amikor kijöttek meghajolni meg blah-blah én az ajtó felé vettem az irány, hiszen biztos fáradtak... De amikor már elkezdett feloszlani a tömeg Harry utánam futott.
- Várj már! Ugye nem akarsz máris elmenni? 
- De ez volt a tervem... Ti biztos fáradtak vagytok és én ne...- Harry nem hagyta, hogy befejezzem és a szavaimba vágott.
- Minket egyáltalán nem zavarsz! Na akkor feljössz?-Majd rám mosolygott (aminek képtelen voltam ellenállni) de ahogy elnéztem Harry-t nem nagyon érdekelte, hogy mit mondok magával húzott. Mivel a liftnél sokan voltak lépcsőn mentünk én pedig egy béna pillanatomban félre léptem és letört a cipőm sarka. Szerintem még le is estem volna a lépcsőn ha Harry nem kap el!
- Jól vagy?- kérdezte Harry.
- Persze.- mosolyogtam rá, majd kimásztam a szoros 'ölelése' alól és tovább mentünk.
- Veled meg mi történt?- kérdezte Niall amikor meglátta a két-pár cipőt a kezemben. 
- Semmi csak megbotlottam, de Harry sikeresen megmentette az életem. - a fiúk röhögni kezdtek, bár nem tudom mi ezen a vicces de nem is nagyon érdekelt. Nem hiszem el, hogy rávettek, hogy feljöjjek hozzájuk! Az est további részét azzal töltöttük, hogy iszogattunk egy keveset (először nem akartam belemenni mert nem igazán bírom a piát)  majd kínos sztorikat meséltünk egymásról.

Másnap reggel Harry (!!!) karjai között ébredtem. Elöször eléggé sokkot kaptam mert biztos vagyok benne, hogy egy pohár pezsgőt ittam és nem voltam részeg mert határozottan emlékszem az egész estére! De akkor mit keresek én Harry karjai között?! A fürdő felé indultam és rendbe szedtem magamat. Louis is felébredt és felajánlotta, hogy hazavisz.
- Tessék ezt vedd fel!Ahogy elnézem tegnap eléggé megsemmisítetted a tiédet.- majd az egyik cipőjét nyújtotta felém.
- Köszönöm.- mosolyogtam rá.
Hamar kb. 10 perc alatt hazaértünk de amikor szálltam volna ki a kocsiból lefagyott a mosoly az arcomról.
- Apu!

2012. július 7., szombat

1. fejezet: Egy átlagosnak induló nap

Sziasztok itt is az első fejezet, remélem tetszeni fog! Jó olvasást és ha tetszik írjatok komit légyszi! :)


- Emily, elmentem dolgozni. Pakolj össze és akkor már este indulhatunk is a Balatonra!- apukám hangja csengett a füleimben hajnalok hajnalán. Gyorsan kipattantam az ágyból és megláttam, hogy már nincs is olyan korán,10.15 volt. Apu biztos azt hitte, hogy már fent vagyok. Amikor a telefonomra néztem eszembe jutott, hogy felhívom Kingát és megkérdezem tőle, hogy neki nincs e kedve lejönni velünk néhány napra a Balatonra.
- Szia idegen! Rég nem hallottam felőled... Mi újság?- érdeklődtem.
- Nem fogod elhinni, hogy kik jönnek Magyarországra klipet forgatni!
- Kik?
- A One Direction! Tudod már meséltem neked róluk, hogy mennyire jók meg minden! Nekem muszáj találkozzak velük!- Kinga olyan volt a telefonba mint egy 5 éves kislány aki vidámparkba akar menni.
- Akkor gondolom nincs kedved lejönni velünk a Balcsira...
- Emily, tényleg bocsi de ki szeretnék menni a reptérre... De majd bepótoljuk, ígérem! Ugye nem haragszol?
- Ne hülyéskedj! Rád nem tudnék haragudni.. akkor majd legközelebb! Puszi.- majd letettem a telefont, és rákerestem a neten a One Direction-ra. A lényeg annyi volt amit kiszedtem a böngészők tartalmából, hogy 3.-ak lettek a Brit X-factor-ban. El tudom képzelni hány ezer tinilány várja őket majd a repülőtéren! A nap további részét azzal töltöttem, hogy összepakoltam apunak is meg magamnak is egy-egy bőröndbe, és mivel még mindig nagyon korán volt felmentem Twitter-re mert kíváncsi lettem pontosan mikor jönnek kis hazámba az 1D tagjai. MA ESTE! Hát már értem Kinga miért volt ilyen izgatott a telefonban. Na majd este felhívom és megkérdezem tőle mi volt. Ő már biztos kint toporzékol a reptéren. Időközben apu is hazaérkezett.
- Apa, de jó, hogy itt vagy! Nem tudom eldönteni, hogy a kék vagy a zöld csíkos felsőmbe menjek?
- Kicsim neked minden jól áll!- ez tipikus 'fogalmam sincs miről van szó szöveg volt'- Nekem is összepakoltál? Egy kincs vagy! Ha anyukád láthatna biztos büszke lenne rád!
- Ugyan már ez természetes! Mikor indulunk?
- Most!- majd rám mosolygott.
Hamar, másfél óra alatt leértünk a Balatonra, mivel ilyen későn már alig van forgalom. Amikor megérkeztünk a nyaralónkba eszembe jutott az a sok gyerekkori élmény amit itt éltem át. Itt tanultam meg úszni, leírni a nevemet, és még sok-sok mindent.
- Kicsim annyira sajnálom de holnap fel kell menjek Pestre egy megbeszélésre. Egyedül hagyhatlak?
- Persze, megleszek.- majd mosolyogtam rá.
Amióta anyu meghalt egyre kevesebbet vagyunk együtt. De apu nagyon igyekszik ezért nagyon jól elvagyunk. Amikor fürödni indultam megcsörrent a telefonom. Kinga volt az.
- Emily, Emily el sem tudod hinni mi történt!
- Már akartalak híni, hogy mi volt? Mesélj! Csak kérlek néha lélegezz közben.
- Na szóval megérkeztek. Rengeteg lány van/volt itt. Mind az 5-en olyan cukik. Képzeld Zayn egyszer rám nézett! Szerintem ez a sors keze és nem csupán véletlen. Megálltak beszélgetni velünk. Azt mondták még nem tudják meddig maradnak de munka előtt és után szeretnének egy kicsit pihenni.
- Biztos nagy élmény lehetett!
- Igen az volt! Bár tudnám, hogy az elkövetkezendő pár napot hol fogják tölteni.. De most mennem kell. Valami kaját kell csináljak az öcsémnek. Puszi. -majd letette a telefont.
Másnap reggel amikor felébredtem apu már elment és csak egy üzenetet hagyott az asztalon.

Kicsim, még egyszer sajnálom, hogy el kellett menjek de amint lehet jövök! Kaját találsz a hűtőben de hagytam pénzt is! Érezd jól magad!
Szeretlek.

Úgy döntöttem lemegyek a strandra, ezért összepakoltam a strandtáskámat. 30 perc alatt kész lettem és elindultam a strand felé. Már távolról meglepett az a sok ember aki a bejáratnál ácsorog, hiszen itt nem szoktak ennyien lenni. Közelebb mentem, és megkérdeztem egy idegent, hogy miért vannak itt ennyien.
- Elnézést, nem tudja véletlenül, hogy miért van itt ennyi ember?
- Hát nem tudja?!- nézett rám tágra nyílt szemekkel.- 2 fiatal látta a One Direction tagjait errefelé, így most mindenki azt gyanítja, hogy itt vannak.- megköszöntem az információt majd tovább mentem.
Úgy döntöttem, hazamegyek elvégre vízparti a házunk de én sokkal jobban szeretem a strandot. Elindultam egy kis utcán hazafelé, mert ott legalább nem volt tömeg. Amikor a telefonomat kezdtem el kotorni a táskámba hirtelen nekiütköztem valakinek.
- Bocsi.- Kiáltotta felém angolul a srác akinek nekimentem. 5-en voltak. Mind az öten idegesnek látszottak de próbáltam úgy tenni mint aki ezt nem veszi észre.
- Semmi gond, az én hibám. - azért örültem, hogy a suliban megszenvedett angolóráknak valami hasznát is vehetem az életben. - Tudok segíteni? Van egy olyan érzésem, hogy nem ismeritek a környéket.
- Te tényleg nem ismersz fel minket?
- Kéne?- néztem a fiúkra bociszemekkel.
- Mi vagyunk a One Direction! És most sürgősen kell találjunk egy helyet  ahol nem talál ránk 1000 sikítozó rajongó. Amúgy Louis vagyok.- mosolygott rám.
Köpni-nyelni nem tudtam. Pont itt? Pont velem szemben? Pont most?
- Én meg Emily, örvendek. - majd a többiek is bemutatkoztak.
- Szóval, Emily... Mi lenne a befogadnál minket egy pár órára?- vetette fel az ötletet Harry.
- Mi? Bocsi, csak nem vagyok hozzászokva, hogy a One Direction előttem áll és arra kér, hogy had huzzák meg magukat a nyaralónkban. Egy feltétellel!
- Igen? bármit megteszünk, igaz fiúk?
- Igaz.- vágták rá egyszerre.
- A legjobb barátnőm Kinga. Hát szóval ő óriási nagy rajongótok... Adnátok neki egy aláírást?
- Persze.- majd elindultunk a házunk felé.
- Itt is vagyunk! Gyertek be!- majd megmutattam nekik a házat. - Érezzétek otthon magatokat!
- A szüleid nem lesznek mérgesek? - kérdezte Harry.
- Apukámnak fel kellett mennie Pestre egy megbeszélésre. Anyukám... ő pedig... 5 éves voltam amikor meghalt.
- Sajnálom! Nem akartam...
- Nem, nem semmi gond!
- Zavar ha csinálok néhány szendvicset? - kérdezte Niall. Tudod ha bánatos vagyok mindig eszek...- sóhajtozott nagyokat. 
- Persze, nyugodtan. Mint mondtam érezd magad otthon!
- Niall, ha boldog vagy te akkor is csak eszel, úgyhogy mindegy. - vágta rá Zayn, mire a többiek óriási nagy nevetésbe kezdtek.
Miután megettük a Niall által készített szendvicseket elkezdtünk videókat  nézni a Youtube-on. Annak ellenére, hogy az akcentusuk miatt nem mindig értettem mit mondtak remekül szórakoztam. Arra lettem figyelmes, hogy a fiúk imádják kiparodizálni egymást és ez nekem - kívülállónak - rendkívül szórakoztató. Egyszer csak megcsörrent a telefonom. Apu volt az.
- Kicsim, most tudtam elszakadni. Szerintem egy óra múlva otthon vagyok.
- Rendben, várlak!- majd letettem a telefont, és tolmácsoltam a fiúknak amit apu mondott.
- Nos akkor mi megyünk is! Köszi, hogy elrejtettél minket.- hálálkodott Liam.
- Ugyan már nincs mit!- mosolyogtam vissza a fiúkra, majd kimentek az ajtón egyedül Harry volt még a lakásba.
- Tényleg, köszi! A legtöbb lány már kihívta volna a paparazzókat meg minden...
- Ne aggódj nem fogom senkinek sem elmondani, hogy itt jártatok. Jó éjt!- mosolyogtam Harry-re majd becsuktam az ajtót. Volt még kb.  45 percem, hogy rendet csináljak. Na meg persze azt is meg kell majd magyarázzam, hogy hova tűnt az a rengeteg kaja ami a hűtőben volt. De nem baj. Megérte.